Tak si tu žijeme...

Dobrý deň, dnes je

Piatok 19. 4. 2024

Vitajte na stránke ZŠ LEHNICE!

VYTVORILI SME PRE VÁS NOVÝ MODUL S NÁZVOM:

ZÁPIS PRVÁKOV

Na našej stránke nájdete informácie, materiály, dokumenty. rozvrhy, správy o akciách a udalostiach, ankety, štatistiky, fotografie, dôkazy o úspešnosti a tvorivostinašich žiakov... Rodičom a žiakom pripomíname, že naša škola používa EduPage školský informačný systém. Stačí sa prihlásiť svojim kontom a môžete kontrolovať známky v elektronickej ŽK, rozvrhy, domáce úlohy, zadania, odkazy či oznamy na nástenke a pod.  Želáme pohodový pobyt!

NOVINKY - OZNAMY - INFO

Milí rodičia !

Oznamujeme Vám, že sa blížia triedne aktívy ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia

25. apríla o 16:00
    pre všetky triedy prvého aj druhého supňa v príslušných tiedach.

!! POZOR !!

Z organizačných dôvodov bude mať trieda 5.B rodičovské združenie:

30. apríla, o 16:00.

Ďakujeme za pochopenie.

• Vážení rodičia.
    Výsledky matematickej súťaže Matematický Klokan sú už dostupné.
    Viete si ich pozrieť na webovej stánke, kde nájdete aj podrobnejšie informácie:

Pre zistenie základných výsledkov úspešnosti budete potrebovať kód, pod ktorým Vaše dieťa súťažilo. Presné umiestnenie v rebríčku bude zverejnené 23. apríla.

• Zelená škola - psí útulok

V rámci aktivity Zelená škola, majú naši žiaci v pláne navštíviť psí útulok v Šamoríne.
    Aby tam nezavítali s prázdnymi rukami, máme pre Vás výzvu.
    Žiaci, ktorí by sa radi zapojili, môžu pre opustených psíkov priniesť:

• psie dobrotky (pamlsky)
    • granule značky BRIT (psíky sú na ne zvyknuté),
    • ďalej nepoužívané deky, prípadne psie peliešky (ktoré si deti vyrobili sami),
    • či aj psie hračky.

Prosíme však, aby veci boli v dobrom stave a aby boli vyprané. Uvedené veci sa budú zbierať v škole v dňoch 22. až 25. apríla medzi 13:00 a 14:00 hod. u pani učiteľky Orlíkovej Kovácsovej (zvonček - ŠKD 1.B) . Ďakujeme za vašu spoluprácu!

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na TRIEDNE AKTÍVY ZRPŠ vo štvrtok 25. apríla 2024 so začiatkom o 16:00 hod., ktoré sa uskutočnia vo všetkých triedach na 1. aj 2. stupni.

Z organizačných dôvodov bude v tento deň (25.4. 2024) na 1. aj 2. stupni maximálne 5 vyučovacích hodín!

ŠKD bude fungovať v riadnom režime do 16:00.

• Deň narcisov je čoskoro tu. Blíži sa teda akcia, ktorú už tradične organizuje Liga proti rakovine a do ktorej sa naša škola každoročne veľmi aktívne zapája. Tento raz sa verejná zbierka uskutoční 18. apríla 2024 (vo štvrtok). Zbierku budú vykonávať naši dobrovoľníci z radov žiakov deviateho ročníka, ktorí budú putovať po triedach i po dedine. Budeme radi, ak aj Vy či Vaše deti podporíte onkologických pacientov. Ďakujeme.

• V dňoch 9. a 10. apríla naši žiaci absolvovali okresné kolá Pytagoriády v Dunajskej Strede v priestoroch budovy Municipal Real Estate. Matematická súťaž bola určená pre žiakov 3. - 8. ročníka, rozdelená do kategórií podľa ročníkov na: P3 až P8. Súťažiacich v kategórii P3 až P5, sprevádzali vychovávateľky Ingrid Potocsiová a Vlasta Pronay, ktoré mali čas s deťmi navštíviť aj detské ihrisko, keďže kategórie súťažili v rôznych časových intervaloch.

• Vážení rodičia!
    Oznamujeme Vám, že v HLAVNEJ BUDOVE (od parkoviska) na Vás čaká mlieko pre Vaše deti už od štvrtka, 11. apríla.

Vyzdvihnúť si ho môžete v čase:
    ráno od 7:30 do 8:10 hod., alebo poobede od 14:00 do 14:30 hod.

Každý deň v tom istom čase, najneskôr však do pondelka, 15. apríla!

• V období od 3. do 5. apríla prebehli na našej škole zápisy malých prváčikov na ďalší školský rok. Naši budúci prváčikovia si mohli vyskúšať v spoločnosti pani učiteliek Mgr. Michaely Czanikovej a Mgr. Katky Englerovej, aké to je v školskej lavici sedieť, či písať na tabuľu. Okrem pre spestrenie programu, spolu riešili aj rôzne úlohy, mohli si i vyfarbiť obrázky.V nasledujúcej fotoreportáži Vám prinášame náhľad na atmosféru a priebeh zápisov.

Ďakujeme rodičom za prejavenú dôveru.

• Maxík začal našu školu navštevovať v tomto školskom roku. Napreduje pod individuálnym vedením Mgr.Miriam Danišovej, ktorá pomocou zaujímavých hravých úloh podporuje jeho motorický vývin, logické myslenie, ale aj tvorivosť a kreativitu. Je to veľmi šikovný žiak, ktorý sa rád učí, tvorí nové veci a rýchlo napreduje.

• Žiaci 8.B sa vrámci vyučovacej hodiny technika zapojili do praktického triedneho projektu "Výroba vlastného výrobku ". Svojím aktívnym prístupom a šikovnosťou vyrobili krásne aj praktické výrobky, ktoré využijú v osobnom živote. Vznikla tak aj krásna vtáčia búdka, ktorá bude slúžiť ako útočisko pre vtáčiky a bude upevnená v areály našej školy.