Návštevné hodiny v ŠK sú od pondelka do piatka cez veľkú prestávku (9:40-9:55) a v dňoch utorok a štvrtok aj od 13:00 do 14:00 hod.

Predstavujeme Denník odvážneho bojka

o najobľúbenejšom titule v našej školskej knižnici

DENNÍK ODVÁŽNEHO BOJKA (DOB)

(angl. Diary of a Wimpy Kid) americká knižná séria, píše a ilustruje Jeff Kinney.

DOB to sú milióny predaných kníh po celom svete. Prvý diel bol neuveriteľných 141 týždňov v rebríčku detských bestsellerov New York Times. V novembri 2017 uzrel svetlo sveta už jej 12. diel, ktorý však zatiaľ nebol preložený do slovenčiny. V roku 2010 sa dostal do kín film podľa tejto knihy, neskôr sa objavil aj na DVD, Blu-ray aj iTunes..

Denník odvážneho bojka sa po prvý raz objavil v roku 2004 na svetoznámej webstránke pre deti a rodičov FunBrain. Kliklo si na ňu 20 miliónov užívateľov a tak ju o tri roky neskôr vydali ako knižku. V slovenčine začala táto séria vychádzať v roku 2010 a rýchlo si získala srdcia desaťtisícov mladých čitateľov.

Denník odvážneho bojka je písaný formou denníkov s množstvom vtipných komiksových kresbičiek. Školáci sa tešia na každé ďalšie dobrodružstvo mladého Grega, ktorého prenasleduje jeden trapas za druhým.

V apríli 2009 magazín TIME zaradil autora série Jeffa Kinneyho do zoznamu Najvplyvnejší ľudia na svete.

Stručne o jednotlivých dieloch série:

Denník odvážneho bojka 1 – predstavuje Grega, jeho školské problémy, jeho najlepšieho kamaráta Rowleyho, Halloween, Syrový dotyk a školské divadelné predstavenie.

Denník odvážneho bojka 2: Rodrick je šéf – o Gregovom vzťahu s jeho starším bratom Rodrickom, maminých mamkáčoch (vymyslené peniaze), stredoškolskej párty a talentovej šou.

Denník odvážneho bojka 3: Posledná kvapka – o Gregovom zaľúbení sa do Holly, futbalovom tíme, Vojenskej škole, skautoch a o polročinách rodiny Snellovcov.

Denník odvážneho bojka 4: Prázdniny pod psa – o letných prázdninách, o Gregovej mame, ktorá chce, aby Greg strávi športové leto a o ich novom psovi Zlatkovi.

Denník odvážneho bojka 5: Krutá pravda – o Gregovom priateľstve s Rowleym, o jeho "pohovore" s prababkou, problémoch s pubertou, o štvrtej svadbe strýka Garyho a o „nočierku“ v škole.

Denník odvážneho bojka 6: Ponorková choroba – o Gregovi, Mannym, ihrisku, o Gregovej nehode s vandalizmom, Vianociach a o snehovej kalamite.

Denník odvážneho bojka 7: Piate koleso na voze – o Gregovom rande s Abigail pre školský tanec, strýkovi Garym, reštaurácii, Valentíne a o Gregovom detstve.

Denník odvážneho bojka 8: To je smola! – o priateľstve Rowleyho a Abigail a o Gregovom a Rowleyovom priateľstve, o Fregleym, magickej osemguli, o Veľkonočnej párty a stratenom prsteni.

Denník odvážneho bojka 9: Dlhá cesta – o cestnom výlete Heffleyovcov, ich novom prasati, vidieckom jarmoku, o moteli, o ich stretnutí s Bradáčovcami, o aquaparku a o záhade stratených kľúčov od skrinky.

Denník odvážneho bojka 10: Drsná škola - o Gregovom starom otcovi, ktorý býva s rodinou Heffleyovcov, o školskom výlete na Tvrdodrinskú farmu, o meste, ktoré bude na týždeň bez elektroniky a mytológií pomäteného farmára Silasa Škraba.

Denník odvážneho bojka 11: Dvojitý podfuk - o Gregovom vynútenom priateľstve s chlapcom zo susedstva Maddoxom Selsamom, o Halloweenskej párty a o Gregovom hororovom filmovom projekte Night of the Night Crawlers.

Denník odvážneho bojka 12: (angl.The Getaway) - Aby sa Heffleyovci vyhli stresu z prázdnin, rozhodnú sa odísť preč z mesta a ísť do rezortu... Ale to, čo sa plánovalo ako dovolenka bez stresu sa zmení na dovolenkovú nočnú moru.  (kniha ešte nie je preložená do slovenčiny)

Nezabudnite!

V našej školskej knižnici nájdete

všetkých 10 dielov série.

Najnovší, jedenásty diel „Dvojitý podfuk“  sme už objednali, v apríli bude k dispozícii všetkým Gregovým fanúšikom.

Malá ukážka: