Návštevné hodiny v ŠK sú od pondelka do piatka cez veľkú prestávku (9:40-9:55) a v dňoch utorok a štvrtok aj od 13:00 do 14:00 hod.

Ďalšia skvelá novinka v našej knižnici!

Správa pre čitateľov ŠK (4. februára 2019)

Novinky v našej školskej knižnici vo februári 2019

J.R.R. TOLKIEN: PÁN PRSTEŇOV

John Ronald Reuel Tolkien, svetoznámy anglický spisovateľ, profesor angličtiny v Oxforde, jeden z najlepších filológov svojich čias a autor mnohých vedeckých prác sa preslávil najmä ako tvorca nezvyčajnej fiktívnej krajiny, ktorá už niekoľko rokov uchvacuje čitateľov na celom svete.

Trilógia Pán Prsteňov je fantastickou históriou Vojny o Prsteň, rozprávaním o boji slobodných národov Stredozeme proti Tieňu a o putovaní hobita Froda, ktorý sa vybral zachrániť svet pred silami zla. A v týchto dňoch sa fond našej ŠK obohatil o tento trojdielny komplet, ktorý patrí k základným dielam fantasy literatúry.

Tento príbeh narastal pri rozprávaní, až sa stal dejinami Veľkej vojny o prsteň a obsahuje mnoho pohľadov do ešte starodávnejších dejín, ktoré mu predchádzali - napísal v predslove k druhému vydaniu J. R. R. Tolkien o tejto vari najznámejšej knižnej trilógii minulého storočia.

J.R.R.Tolkien Pán prsteňov 1 Spoločenstvo prsteňa

Čarovný svet elfov a hobitov je paralelným svetom ""veľkých ľudí"". Jeho hlavnou témou je prsteň ako ohnivko, ktoré ho púta k Hobitovi. Proti akýmkoľvek alegóriám sa autor bránil a všetky možné posolstvá a vnútorné významy spájané s jeho knihou sa mu zo srdca protivili. Preto je túto knihu potrebné chápať ako najobľúbenejšie dejiny pradávneho veku a nijako inak.

J.R.R.Tolkien Pán prsteňov 2 Dve veže

Dramatický a spletitý príbeh o čarovnom Prsteni si získal milióny čitateľov a popredné miesto v klasickom fonde svetovej fantastickej literatúry. Tolkienov rozprávačský talent a záujem o mytológiu vytvoril neuveriteľný svet fantázie, schopný vtiahnuť do svojho deja mladých i dospelých milovníkov čarovných príbehov o rozprávkových bytostiach z tajomných končín krajiny Stredozeme, ktorej existencia je ohrozená rozpínajúcim sa zlom. Dve veže sú pokračovaním príbehu po rozpade Spoločenstva Prsteňa.

J.R.R.Tolkien Pán prsteňov 3 Návrat kráľa

Pokračovanie úspešnej trilógie Pán Prsteňov, v ktorom sa zavŕši príbeh putovania hobita Froda k Puklinám osudu a vojny, ktorá zavládla v Stredozemi.

Veríme, že sme Vás touto správou potešili. A aby bola pre Vás dostupnosť dobrodružného putovania hobita Froda väčšia, v knižnici máme k dispozícii 2 exempláre z každého dielu. Navštívte nás!