Návštevné hodiny v ŠK sú od pondelka do piatka cez veľkú prestávku (9:40-9:55) a v dňoch utorok a štvrtok aj od 13:00 do 14:00 hod.

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE "NAJ ČITATEĽ ROKA 2018-2019"

výsledky celoročnej súťaže o najaktívnejšieho čitateľa školskej knižnice

Záverečné hodnotenie

12 titulov

Tiffany TÓTHOVÁ

12 titulov

Titul ČITATEĽ ROKA s právom celý budúci školský rok nosiť medailu s týmto označením získali žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach.

Pripomínam, že najčitatelia roka sú okrem medailí odmenení diplomom a zaujímavými knižnými cenami. Aby sme uspokojili Vašu zvedavosť, uvádzame, aké knihy výhercovia získali:

1. ČITATEĽ ROKA získava publikáciu ŽIVOČÍCHY V KOCKE. Je to kniha s úžasnými digitálnymi ilustráciami, ktoré zobrazujú svet zvierat v úplne novom svetle. Obsahuje fascinujúce detaily – od trblietavých šupiniek na motýlích krídlach cez drsné hrany tigrích zubov až po jedovatý osteň vtákopyska a množstvo informácie o všetkých typoch zvierat od drobnej perloočky po ohromného vráskavca obrovského, odpovede na otázky typu: ako tučniaky chránia svoje mláďatá, prečo chameleóny menia farbu aj ako navzájom komunikujú mravce...  Cena knihy je 19,90 eur.

2. ČITATEĽ ROKA získava titul POVEDZ MI PREČO? Táto knižka prináša odpovede na viac ako 180 otázok, ktoré kladú všetky deti a na ktoré dospeláci nie vždy vedia odpovedať! spracováva 6 tém (História, Príroda, Ľudské telo, Zvieratá, Deň čo deň a Vesmír) a je nielen bohato ilustrovaná, ale obsahuje navyše hry so samolepkami. Cena knihy je 14,90 eur.

3. ČITATEĽ ROKA získava knihu HISTÓRIA – ZAUJÍMAVOSTI A FAKTY. Je to neuveriteľná kniha s úžasnými historickými faktami – na takmer 400 stranách ponúka viac ako 800 očíslovaných faktov, nádherné ilustrácie, fotografie a kresby, ale aj rôzne kvízy, hádanky a aktivity. Cena publikácie je 12,90 eur.

V tomto roku sme mimoriadne vyhodnotili aj triedne kolektívy. Ponúkame Vám tabuľku s tromi najaktívnejšími triedami, ktoré boli odmenené DIPLOMOM.

poradie

trieda

počet čitateľov-návštevníkov ŠK

1. miesto

kolektív žiakov 6. ročníka

24 žiakov

2. miesto

kolektív žiakov 4. ročníka

9 žiakov

3. miesto

kolektív žiakov 5.B triedy

8 žiakov

Víťazom blahoželáme a veríme, že v budúcom školskom roku budú inšpiráciou pre ďalších čitateľov.

Želám Vám príjemné letné prázdniny

Marta Podhradská