Návštevné hodiny v ŠK sú od pondelka do piatka cez veľkú prestávku (9:40-9:55) a v dňoch utorok a štvrtok aj od 13:00 do 14:00 hod.

Prírastky v našej školskej knižnici

Naša knižnica sa v týchto dňoch rozrástla o 17 titulov, ktoré nám darovali rodičia siedmačky Sašky Göndörovej.

Ján Bodenek: Zapálené srdce (román o študentoch - vysokoškolákoch z obdobia pred 2. svetovou vojnou, ktorých mladé srdcia sú zapálené predstavou o lepšom svete a ľudskom živote).

Milan Ferko: Krádež svätoštefánskej koruny (historický román, ktorý vznikol na základe dobových zápiskov komornej kráľovnej Alžbety).

Jozef Horák: Biele ruky (zbierka noviel - príbehov zo života ľudí z vrchov).

Dobroslav Chrobák: Kamarát Jašek (16 známych i menej známych dobrodružných rozprávok až fantastických príbehov z pera popredného predstaviteľa slovenskej lyrizovanej prózy).

Ján Kalinčiak: Reštavrácia, Orava (známy román o zákulisí stoličných volieb, ktorý patrí medzi perly slovenskej literatúry).

Ladislav Kuchta: S flintou pod kabátom (pútavé príhody chlapca, ktoré prežil na svojich potulkách lesom a prírodou).

Milan Lajčiak: Noc na Kintamani (zbierka básní).

Doris Lundová: Erik (dojímavý príbeh o Erikovi, skvelom športovcovi a kapitánovi futbalového mužstva známej univerzity, dobrom priateľovi, milujúcom synovi a bratovi, ktorý bojuje so zákernou chorobou).

Lucy Maud Montgomeryová: Anna v Redmonde (svetoznámy román je pokračovaním osudov mimoriadnej, občas trochu tvrdohlavej, ale citlivej a spravodlivej "ryšavky" Anny zo Zeleného domu, ktorú poznáte aj z televízneho seriálu).

Kálmán Mikszáth: Posledný hradný pán (jeden z najznámejších a najúspešnejších románov svetoznámeho maďarského spisovateľa slovenského pôvodu s originálnym humorom zachytáva prípeh čudáckeho grófa, ktorý žije v predstavách stredovekého hradného pána).

Erich Maria Remarque: Na západnom fronte nič nové (úspešný román o tragických osudoch skupiny chlapcov, ktorí počas 1. svetovej vojny odišli rovno zo školských lavíc ako "dobrovoľníci" bojovať do nemeckej armády, české vydanie).

Paula Sabolová: Tréner sa zajtra žení (príbeh siedmaka Roba, brankára hokejového mužstva, ktorý zápasí s nástrahami slovenčiny a intrigy dospelých a cez prehry a víťazstvá si hľadá svoje miesto v živote).

Jozef Gregor Tajovský: Tajní boháči  (výber z poviedkovej tvorby známeho spisovateľa, v ktorých neopakovateľným spôsobom zachytáva príbehy a osudy obyčajných ľudí).

Jonáš Záborský: Dva dni v Chujave (výber najznámejších povestí a poviedok slovenského spisovateľa).

Gabo Zelenay: Oprášené historky (príbehy a zážitky zo zákulia vrcholového športu od populárneho športového komentátora).

Ľudo Zúbek: Skrytý prameň  (historický román o stredovekom majstrovi Pavlovi z Levoče).