Čerstvá pošta

Školský klub na Dvojke RTVS od 30.marca ROZŠÍRENÝ!

Zmeny v relácii Školský klub

Keďže školy sú pre koronavírus zatvorené, RTVS pripravila 45-minútovú interaktívnu reláciu Školský klub, ktorú začala vysielať od 18. marca o 9:15 na Dvojke. Zameraná bola predovšetkým na školákov 1. stupňa.

Od pondelka 30. marca do 3. apríla bude mať Školský klub dvojnásobné trvanie a prinesie aktivity aj pre žiakov 2. stupňa. Dvojka bude reláciu vysielať od 9:15 do 10:45. Uvažuje sa o jeho pokračovaní až do Veľkej noci.

Školský klub bude teda od pondelka rozdelený do troch blokov pre 1. a 2. ročník, 3. a 4. ročník a 5. až 7. ročník.

s tým, že každý deň bude iný predmet: v pondelok prírodovedné predmety, v utorok - informatika, v stredu - matematika, vo štvrtok spoločenskovedné predmety a v piatok slovenčina a literatúra. Celý koncept je postavený na prepájaní predmetov a ročníkov, aby aj súrodenci doma mohli spolupracovať a objavovať učivo.

Do vysielania sa môžu zapojiť aj deti pri televíznych obrazovkách, ktoré sa spolu s rodičmi môžu zahrať pri plnení domácich úloh a odpovede posielať na email: skolskyklub@rtvs.sk . Budú kresliť, vytvárať rôzne modely z vecí, ktoré majú doma, prípadne odpovedať na zábavné otázky. Na druhý deň sa v živom vysielaní dozvedia nielen správnu odpoveď, ale ich nápady, riešenia a výtvory uvidia všetci diváci Dvojky.

Moderný spôsob výučby deťom hravou formou pomáha, aby sami objavovali poznatky, boli zvedavé, pýtali sa a hľadali odpovede.