AKTUÁLNE PROJEKTY (témy)

ZVÝŠENIE POPLATKOV platné od 1.1.2023

Zvýšenie poplatkov od 1.januára 2023 sa týka 3 druhov príspevkov:

1.) ČIASTOČNÁ ÚHRADA NÁKLADOV na STRAVOVANIE V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI
Na základe Všeobecne záväzného nariadenia obce Lehnice č. 3/22 zo dňa 8.12.2022 č. uznesenia 28/2022o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na stravovanie v Školskej jedálni s platnosťou od 1. januára 2023:
*
žiak ZŠ od 6 do 11 rokov (I. stupeň) uhrádza finančný príspevok na stravovanie vo výške nákladov za nákup potravín 1,70 euro/obed a k tomu príspevok za režijné náklady vo výške 0,70 eur/obed t.j. spolu 2,40 eur/obed.
* žiak ZŠ od 11 do 15 rokov (II. stupeň) uhrádza finančný príspevok na stravovanie vo výške nákladov za nákup potravín 1,90 euro/obed a k tomu príspevok za režijné náklady vo výške 0,70 eur/obed t.j. spolu 2,60 eur/obed.

2.) ČIASTOČNÁ ÚHRADA NÁKLADOV na ČINNOSŤ ŠKD
Na základe Všeobecne záväzného nariadenia obce Lehnice č. 3/22 zo dňa 8.12.2022 č. uznesenia 28/2022o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť Školského klubu detí pri ZŠ Lehnice s platnosťou od 1. januára 2023:

Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré navštevuje Základnú školu, Školská 840, Lehnice prispieva na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí za žiaka, ktorý má trvalý pobyt v obci Lehnice mesačne sumou 15,- Eur a za žiaka, ktorý nemá trvalý pobyt v obci Lehnice mesačne sumou 25,- Eur.
Príspevok sa uhrádza vždy vopred do 20. dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza.

3.) ČIASTOČNÁ ÚHRADA NÁKLADOV NA ZABEZPEČENIE MATERIÁLNO-TECHNICKÉHO VYBAVENIA ŠKOLY
Na základe uznesenia Rady školy pri ZŠ Lehnice zo zasadnutia dňa 5.12.2022 zákonný zástupca dieťaťa, ktoré navštevuje Základnú školu, Školská 840, Lehnice prispieva na čiastočnú úhradu nákladov spojených s materiálno-technickým vybavením školy (dezinfekčné prostriedky, taoletné potreby, sanita, kancelárske potreby...) mesačne sumou 1,- Eur, Príspevok sa uhrádza jednorazovo za obdobie január - jún 2023 v celkovej výške 6,,- euro do konca januára 2023 u príslušného triedneho učiteľa.