AKTUÁLNE PROJEKTY (témy)

Národný projekt: Pomáhajúce profesie edukácií detí a žiakov II

Naša škola sa aktívne zapojila na Národného projektu POP II (Pomáhajúce profesie edukácií detí a žiakov II), ktorý je financovaný z Operačného programu Ľudské zdroje a je zároveň spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom.

NP POP II významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.

Vďaka tomuto projektu na našej škole pracuje od 1.10.2022 5 asistentov učiteľa, ktorí sa významnou mierou spolupodieľajú na skvalitňovaní vyučovacieho procesu a zároveň umožňujú širšie uplatnenie individuálneho prístupu a špeciálnych vyučovacích metód, ktoré pomáhajú napredovať najmä problematickým žiakom, u ktorých je individuálna práca nevyhnutnou podmienkou úspechu.

VIAC INFORMÁCIÍ O POP II nájdete TU